Evlerde kullanılan boyalar yapı itibarı ile iki gruba ayrılır. Bunlar Sentetik ve Emülsiye (Su Bazlı) boyalardır. Kullanım amacına göre ise ilk astarlar, macunlar, ara veya son kat astarlar,son kat boyalar olmak üzere dört gruba ayrılmaktadır.
Read more
Sanayi Boyaları ; Rapid alkid esaslı, parlak sanayi son kat sanayi boyasıdır. Dış etkenlere dayanıklı, çabuk kuruyan, elastik, metal ve astarlanmış yüzeylere iyi yapışan, tek katta örtücü, parlak bir sanayi son kat boyasıdır.
Read more
Boyalar zemine özel olarak üretilirler. Başarılı bir boya işlemi için zemine uygun boya seçimi büyük önem taşır. Ahşap yüzeylerin boyanması için özel olarak üretilen ahşap boyaları mobilya boyası olarak kullanılabilecek ürünleri de içerir.
Read more
Özel amaçlı boyalar, kullanıcıların taleplerine ve kullanılacak alanın hizmet verdiği sektöre göre üretilen boyalardır. Bu boyalar çeşitli alanlara göre üretilmektedir. Bu tür üretimlerin ilki olan, yüksek ısıya karşı dayanıklı boyalardır. 200-800 derece ısıya maruz kalan her türlü metal yüzeyler için üretilmektedir. Tüm metal yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir ve 3 çeşitte ısı duyarlık yapısına sahiptir. Özellikle yanıcı malzemelerin üretildiği alanlarda, buhar kazanlarında, termik santrallerinde ve egzoz üretim fabrikaların da kullanılmaktadır. Yüksek ısının geçtiği alanlarda, mekanın iç ve dış yüzüne uygulanabilir. Birçok fabrika özel siparişler ile bu boyaları üretmektedir. Özel amaçları boyalar kategorisinde yer alan diğer bir boya türü ise, cam uygulamalarında kullanılan boyalardır. Alkol ile üretilen bu boyalar, su bazlı ve dekorasyon boyaları olarak 2 türe ayrılır. Su bazlı boyalar özel kişisel ihtiyaçlarda kullanılmakta ve kullanıma hazır bir şekilde satışa sunulmaktadır. Yani ektra bir madde ilavesine gerek yoktur. Cam boyası, ışığı geçirmeyen opak ve metal görünümlü renkler tercih edilmektedir: Uygulama konusunda, kullanılacak alanların temiz olması çok önemlidir. Kullanıcılara göre özel üretilmiş cam boyaları, soyulmaya ve solmayan karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Özel amaçlı boyalar listesinde bulunan diğer bir boya türü ise su bazlı sünger yapıştırıcı boyalardır. Son derece etkili yapıştırıcı mukavemeti sağlayan bu boyalar, ses yalıtım sektöründe de ve mobilya üretim merkezlerinde kullanılmaktadır. Özel olarak tasarlanmakta ve etkin bir birleşim sağlayan bu boyalar, sipariş üzerine üretilmektedir. Listede yer alan diğer türler ise, su bazlı hortum boyaları, seramik boyalar ve hot plate boyalardır. Tüm bu türler, normal boyalarda kullanılan ham maddelerden farklı bir şekilde üretilmektedir. Daha çok alkol gibi uyuşturucu maddeler kullanılarak tasarlanmakta ve kullanım alanları dışında bölgelere kesinlikle sürülmemelidir. Üretim aşamaları kullanım alanlarına göre değişmektedir. Kimyasal içerikli bu boyalar, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek bir şekilde üretilmektedir.
Read more
Throughout our years in the painting business, we've already made both cityscapes and interiors more beautiful, employing our wide range of artistic ideas and turning miscellaneous buildings and free-standing structures into unique works of art.So no matter what the building's canvas is - either it's a brick, concrete block, wood siding, or drywall, the Rainbow's Colors company has the unique ability to design, create, and paint Art on the surface of your choice.Read the full description in order to view our murals and their locations.
Read more
With so many different kinds of painting finishes out there, it's important to understand which one you need. When we're working with the faux finishing, our artistry and design can be achieved on just about any surface imaginable...Rainbow's Colors' team has the talents and ability to provide you with any kinds of custom specialty finishes. If you are looking for a distinctive way to make an area of your home stand out, please contact us about the wide range of textures, images, and nuances we can create for you.
Read more
Proudly, Rainbow's Colors Painting has by now contributed its painting expertise into nearly 300 new construction homes in 2008. Whether the Showcase was simply a track home smaller than 1,500 sq. feet or a custom home with extensive millwork and custom moldings that are bigger than 9,000 square feet, each single time we were committed to delivering a top-quality work, competitive rates, and excellent pace. We are dedicated to making sure your pre-sold or spec home is better after painted. But when someone is constructing a new building, whether it be a new home or a new business, there are many decisions.
Read more